Olen perekonna pesamuna, õppinud Nõo Keskkoolis, seejärel astunud Tartu Pedagoogilisse Kooli õppima algklasside õpetajaks, mille lisaeriala oli 6-aastane laps koolis. Seejärel läksin õppima Tallinna Pedagoogilisse Instituuti algklasside õpetajaks ning siis taas uuesti Tartu Pedagoogilise Kooli ümberõppesse, kus minust sai klassiõpetaja.
Töötanud olen Viljandimaal Kirivere põhikoolis algklasside õpetajana ja alates 1989. aastast olen Antsla Gümnaasiumi õpetaja, hetkel klassiõpetaja. Õpetan eesti keelt, kirjandust ja loodusõpetust.
SUURE PERE SUUR TOETUS SUURTES TEGEMISTES
Minu peres on üles kasvanud 8 last, 5 tüdrukut ja 3 poissi. Olen abielus fantastilise inimesega, kes on olnud mulle igati toeks. Mul on abikaasa, kes toetab mind olenemata ilmastikust, aastaajast, kellaajast ja minu tegemistest. Tänu temale olengi just selline, nagu ma olen. Veel olen olnud umbes 10 aastat Eesti Looduskaitse Seltsi Antsla osakonna juht, alates 2014. aastast tegutsenud fotoringi Märkajate noortega ning 2015. aastast alates kuulun ka MTÜ Looduse Märkajate juhtkonda.
MINU MEELISTEGEVUSED
Minu lemmiktegevused ja lemmiktegemised on seotud pildistamisega ja matkamisega. Minu lemmikkooslus on raba. Kui kellelgi on tarvis end maandada või laadida, siis soovitan võtta fotoka, kutsuda kaasa mõned torekad ning minna rabasse.
AKTIIVNE ELU TOREKATEGA
Antsla Gümnaasiumis on TORE tegutsenud juba 1998. aastast, kuid tugiõpilaste koosoolekul Tallinnas käisid Antsla noored Aili Praksi kutsel juba aastal 1997. Niisamuti käisid Antsla noored Eesti-Soome tugiõpilaste laagris TORE & TOP 2000. aastal.
TORE ringi on oodatud noored, kes ise on soovinud TOREsse tulla. Laiendkoolitusi teen vastavalt vajadusele. Tänaseks on meie koolist osalenud TORE tegevuses 131 õpilast. Aastal 2017 on TORE ringis 23 noort 5. - 11. klassidest, kuid siia võiks julgelt liita umbes 10 aktiivset vilistlast.
Paljud Antsla Gümnaasiumi torekad on aktiivsed ja osalevad mitmetes erinevates huviringides, koos tegutsetakse selle nimel, et koolipäevad oleksid põnevad. TORE noored ei lase õpetajal olla tegevusetult ja jääda mugavustsooni - koostöös torekatega tunneb õpetaja ennast alati tegusana.
Antsla torekad on algatanud palju traditsioone, suutnud korraldada hästi mitmekesiseid üritusi (sh. rahvakalendri tähtpäevi) – ööseminare, koostöö- ja mänguvahetunde, stiilinädalaid, kummikeksu koolitusi ja turniire, päkapikudiskosid, kallistamispäevi, kiusamisvastaseid üritusi, laagreid, osalenud talgutel, teinud tantsuhommikuid, abistanud I astme õpilasi klassiõhtute korraldamises ja sellel aastal (2017. a) korraldasid torekad aastakonverentsi koos põnevate töötubadega, kutsudes tagasi kooli TOREvilistlased ja sidudes enda tegevused mitmete õpitegevustega.
Antsla torekad on ka väljaspool kooli TORE asjades ettevõtlikud, nad on osalenud põnevatel TORE üritustel, käinud teeviitadel, koolitustel, kokkusaamistel.
Minu TORE aastad on olnud aktiivsed, enamasti on aasta jooksul TOREsse kuulunud 20 – 30 õpilast. Olen soovinud, et minu kõrval oleks kaasjuhendaja, kuid kahjuks tänaseks kaasjuhendajat Antslas ei ole. Õnneks on olnud aastate lõikes toredaid TORE abistajaid, pöidlahoidjaid, lapsevanemaid ja toetajaliikmeid.
TORE on elustiil, kui teile selline seiklusterohke elu sobib, siis ootab teid ees veel palju palju tegemisi TOREs. Soovin kõikidele torekatele - olge tegusad ja uskuge, kui teie olete koolis olemas, siis ongi koolis tore olla!
Ülle Anier
TORE juhendaja Antsla Gümnaasiumis
ÜLLE TORE VÄRVIDES SÕNAD: Toimetanud ja loovtöödelnud: Marju Jaanimäe
TOREDAID PILTE ÜLLEST:
Piltülevaate koostas: Marju Jaanimäe
TOREGA SEOTUD FAKTE ÜLLE KOHTA:
ÜLLE PEAB ANTSLA TOREKATE BLOGI, TA ON ERITI UHKE JUST JÄRGMISTE LUGUDE ÜLE: